Kako so pri Tesli odkrili slovenski Dewesoft

Člani

15. Februar 2022

Kako so pri Tesli odkrili slovenski Dewesoft

Kako so pri Tesli odkrili slovenski Dewesoft

Podjetje Dewesoft je specializirano za merilne sisteme. Imajo eno najvišjih dodanih vrednosti na zaposlenega v Sloveniji. Sodelujejo z največjimi svetovnimi znamkami in organiziracijami, od Ferrarija do Nase, Caterpillarja do Tesle. O tem, kako so začeli sodelovati s Teslo, je dr. Jure Knez, ustanovitelj in lastnik Dewesofta, spregovoril v oddaji Srce bije za posel na Radiu Slovenija.

Ko je eden od ključnih ljudi Caterpillarja prišel v Teslo, je dejal: »Fantje, če hočete dobro meriti, je za to samo ena firma na svetu! In letos smo prodali za približno milijon dolarjev opreme, drugo leto imajo namen kupiti za dva milijona.« Tako je začetek poslovnega partnerstva s podjetjem, ki ga zaradi pionirskih rešitev na področju električnih vozil pozna ves svet, decembra lani v oddaji Srce bije za posel opisal ustanovitelj Dewesofta dr. Jure Knez

Demokratično vodenje podjetja

Dewesoft je Knez ustanovil s partnerjem Andrejem Orožnom. Slabih deset let so razvijali programsko opremo, potem pa razvoj nadgradili s strojno. To je bil začetek precej hitre rasti in šok obenem, se spominja Knez. Danes izdelujejo merilne instrumente, na katerih teče Dewesoftova programska oprema. V zadnjem času želijo razširiti uporabo merilnih instrumentov - tako da ti istočasno z merjenjem opravljajo tudi krmiljenje v realnem času, pojasnjuje Knez. 

Dewesoft je demokratično vodeno podjetje, pravi Knez. Med več kot 260 zaposlenimi so mnogi tudi solastniki in imajo deljene odgovornosti. To pomeni, da nekatere stvari opravijo bolje, druge slabše, vedno pa drugače od pričakovanj, pove ustanovitelj. V podjetju merijo vibracije, deformacije, sile, temperature, skorajda vse mehanske količine.

Razen avtomobilske in vesoljske industrije sodelujejo tudi z energetiko, železniško, ladijsko in gradbeno panogo. Za mesec ali dva vnaprej vedo, kaj bodo delali, naročila izvedejo v dveh do treh mesecih. To je njihova konkurenčna prednost.

Električna in hibridna vozila bodo krepila potrebe po meritvah

Potreba po meritvah se občutno povečuje pri hibridnih in električnih pogonih. Zato ima panoga, v kateri deluje Dewesoft, lepo prihodnost. Veliko posla bo v prihodnje tudi v industriji 4.0, pričakuje Knez.

Celoten prispevek in posnetek pogovora z dr. Juretom Knezom, ki sta ga imeli novinarki Radia Slovenija Maja Derčar in Urška Jereb, sta dostopna na tej povezavi.

E-novice

Naročite se na ključne informacije in praktične nasvete.

Zahtevano
Zahtevano
To spletno mesto varuje Google reCAPTCHA in veljata Politika zasebnosti in Pogoji storitve.